Blagoslov novoobnovljene kuće u Cresu

U nedjelju, 17. siječnja, biskup Ivica Petanjak blagoslovio je obnovljeni dio župne kuće u Cresu. Blagoslovu su prisustvovali svećenici creskog dekanata, malološinjski dekan mons. Ivan Brnić, ekonom Biskupije Krk preč. Anton Toljanić, izvođači radova, nadzorni inženjer Radomir Popović, predstavnici gradskih vlasti, te dvadesetak volontera koji su uredili i očistili kuću i dvorište.

Blagoslov kuće u Cresu

Radi se o bivšoj kući sestara milosrdnica – ančela koje su u Cresu djelovale do 1994. godine. Nakon toga kuću preuzima župa, a u proljeće 2015. godine započinje preuređenje. Radovi su trajali do pred Božić, građevinske je izvodila tvrtka Gramatoš, a elektroinstalaterske obrt Mornarić. Sve je troškove pokrila Biskupija, osim radova koje su izveli volonteri. Kuća je namijenjena stanovanju svećenika smještenih u Cresu koji će pastoralno djelovati na području creskog dekanata. Zajedničke prostorije, kao što su kuhinja i dvorište, moći će se koristiti i za okupljanja mladih.

Walter Salković

Podijeli ...Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this page