Biskup Petanjak predvodio misno slavlje 2. dana kapitula Hrvatske kapucinske provincije

Misu drugoga dana kapitula Hrvatske kapucinske provincije sv. Leopolda Bogdana Mandića predvodio je 6. lipnja u župnoj i samostanskoj crkvi Sv. Leopolda u Zagrebu-Dubrava krčki biskup fra Ivica Petanjak, OFMCap. Misu je slavio zajedno s kapucinima koji sudjeluju na kapitulu, generalnim vikarom Kapucinskoga reda fra Štefanom Kožuhom koji predsjeda kapitulom, i provincijalom fra Jurom Šarčevićem.
U homiliji, osvrnuvši se na pročitano evanđelje, biskup Petanjak upitao je čija je Crkva i čija je država, te istaknuo da često i državu, ali i Crkvu doživljavamo svojom kada nam daje, no kada treba uzvratiti tada ih doživljavamo tuđima. Isus u evanđeoskom odlomku ističe da je na novcu carev lik, a u čovjeku je Božja slika. Stoga, ako nagrđujemo sebe, ako nagrđujemo drugoga, nagrđujemo i samoga Boga, upozorio je krčki biskup. Jesmo li svjesni, razmišljamo li o tome, upitao je biskup, da smo mi dragulj Isusa Krista, da smo mi njegova najveća vrijednost, jer je umro na križu kako bi nas spasio. Redovnici, koji su radikalni kršćani, trebaju dati Bogu Božje jer drugoga ne smiju imati i nemaju, istaknuo je biskup Petanjak. Kapucine okupljene na kapitulu pozvao je da se uvijek vraćaju izvorima, te sve podsjetio da se za kapitul kaže ne da se odrađuje nego da se slavi. To je slavlje jer su braća zajedno a okupio ih je Gospodin Isus Krist, ustvrdio je biskup Petanjak. Okupljene vjernike te kapucinske župe potaknuo je da mole za svoje franjevce-kapucine i duhovni uspjeh kapitula. U radu kapitula sudjeluje i hrvatski misionar u Boliviji kapucin fra Ivica Vrbić.
Na misi je pjevao župni zbor Anselmo Canjuga.

Podijeli ...Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this page