Izborni kapitul Opatice u Rabu

Izborni kapitul Opatice benediktinskog samostana sv. Andrije ap. u Rabu održan je u subotu, 26. travnja u popodnevnim satima. Kapitulu je predsjedao mjesni biskup mons. Valter Župan. Nazočan je bio kao tajnik Kapitula asistent Federacije samostana benediktinskih koludrica u Hrvatskoj o. Jozo Milanović, OSB. Nakon zaziva Duha Svetoga, o. Milanović je pročitao 64. poglavlje Pravila sv. o. Benedikta i objašnjenje tog poglavlja. Zatim se pristupilo glasovanju i u 1. krugu je potrebnu dvotrećinsku većinu dobila s. M. Marina Škunca, koja je na upit Predsjedatelja prihvaća li službu opatice odgovorila potvrdno i Predsjedatelj ju je proglasao izabranom opaticom. Slijedilo je uručivanje znakova: opatičkog križa, pečata, ključa i opatičkog prstena. Zatim su sve redovnice novo izabranoj Opatici izrazile poslušnost. Poslije kapitula u samostanskoj crkvi, Biskup je slavio sv. Misu uz sudjelovanje svih redovnica.