Najava: Biskupijski susret obitelji 19. travnja 2020.

U Župi Malinska – Dubašnica održat će se u nedjelju 19. travnja 2020. godine Treći biskupijski susret obitelji. Uključujemo se tako u hod cijele naše domovinske Crkve jer se u ovom razdoblju po svim našim biskupijama organiziraju slični susreti obitelji.Ovaj naš susret obitelji nastavak je je trogodišnjeg ciklusa pastoralnoga rada s obiteljima koji svoju kulminaciju ima na Nacionalnom susretu hrvatskih katoličkih obitelji koji će na kraju ovog trećeg trogodišnjeg ciklusa biti u Ludbregu 2021. godine.

Tema ovog trogodišnjeg ciklusa je Starije osobe, međugeneracijska solidarnost, poslanje djedova i baka.

Subota 18. travnja 2020.
Tribina na temu: Poslanje djedova i baka u suvremenom svijetu u 20 sati u župnoj crkvi

Nedjelja 19. travnja 2020.
9.00 – dolazak hodočasnika i podjela materijala na označenim punktovima (sportska dvorana OŠ)
9.30 – obiteljski predprogram sastavljen od svjedočanstava života, molitve i pjesama
10.30 – predavanje mons. Nikole Radića s aktualnom temom: Ljudski mozak u digitalnom okruženju
12.00 – sveta misa koju predvodi biskup mons. Ivica Petanjak
13.30 – susret zajedništva na obali Malinske
14.15 – ručak
16.00 – otvorenje izložbe dječjih radova i podjela nagrada

U tijeku radnog dijela susreta bit će organiziran rad s djecom i njihovo čuvanje.

Za obitelji koje dolaze iz drugih otoka i dan ranije potrebno je prijaviti se do 10. travnja zbog organizacije smještaja, a svi ostali koji dolaze bilo organizirano autobusima bilo osobnim automobilima potrebno je prijaviti također, i to do 15. travnja.

Plakat:

Letak: