Žive jaslice u Ćunskom

Brojni vjernici iz mjesta i susjednih župa dolaze proslaviti Isusovo rođenje u Ćunskom na otoku Lošinju. Nakon Euharistijskog slavlja u potpuno ispunjenoj crkvi, uprizorila se Sveta Obitelj u štalici ispred crkve, sa dva preslatka mala anđelića s upaljenim svijećama.
Svetu Obitelj uprisutnila je obitelj Radan iz Ćunskog s njihovim malenim djetetom Nikolom. Štalicu je načinila i uredila obitelj Štromajer iz Ćunskog.
Magarica Milka, od našeg mještanina Josipa Karčića te šarena ovčica naše mještanke Ette Hrončić, uz kotao sa vatrom i to sve u malenoj štalici, spremno su dočekali dolazak Svete Obitelji. Uz pjesmu i gitaru pjevalo se do ponoći, a topli napici i kolači za vjernike bili su na stolu za čašćenje pored štalice. Sve to, uz Božju pomoć, župljani u radosti i ljubavi stvore pred sam Badnjak i tako iskažu koliko vole Božić, jer se slavi Isusov dolazak kao znak pomirenja između Neba i Zemlje.

Blanka Radan