Listopadski broj “Mahnićevo slovo”

Listopadski broj Mahnićeva slova donosi intervju s mladom akademskom slikaricom Evom Vukinom koja je naslikala tri potreta sluge Božjega biskupa Antuna Mahnića. Ovim intervjuom ujedno Glasnik najavljuje i njezine dvije samostalne izložbe o svecima i blaženicima pod nazivom Hrvatski sveci i blaženici u našem narodu, koje će se održati u Krčkoj biskupiji, i to u Krku (crkva sv. Kvirina) od 30. listopada do 6. studenog, i u Malom Lošinju (velika župna dvorana) od 7. do 14. studenog. U sklopu ovih dviju samostalnih izložbi, koje su krenule iz Križevaca u lipnju ove godine, posjetitelji će se kroz kist Eve Vukine moći upoznati s hrvatskim svecima i blaženicima, kao i onima za koje je pokrenut postupak, a među njima je i sluga Božji biskup Antun Mahnić. Ovim listopadskim brojem započinjemo posebnu tematiku o posljednjim godini i danima zemaljskog života Sluge Božjega, a započinjemo ga bogatim prilogom dr. Franje Velčića o odvođenju Sluge Božjega u zatočeništvu u Italiju. Novi broj Glasnika možete preuzeti OVDJE.